Please Choose Your Language
Please Choose Your Language
ГЛЕДАЈ ПОВЕЌЕ
Направете го производството поефикасно
Обезбедете им на клиентите уникатни приспособени решенија за едно место
банер2 ГЛЕДАЈ ПОВЕЌЕ
Вградена ладна мелница, синхронизација на брзина 
Во голема мера ја подобрува работната ефикасност
ГЛЕДАЈ ПОВЕЌЕ
Пробивни бариери во индустријата и развој на водечката индустрија Ротациона црна производна линија за жарење со голем дијаметар: ¢1200*16mm

Решенија

Хангао се одликува како врвен давател на услуги во Кина за врвна опрема за индустриски цевки од не'рѓосувачки челик.Нашето широко портфолио вклучува линии за производство на прецизни заварени цевки, машини за тркалање со мониста за заварување, опрема за светла жарење преку Интернет и офлајн, системи за следење на заварување, интелигентни системи за контрола, машини за светло жарење со валани цевки, ротирачки црни машини за жарење и многу повеќе.Се гордееме со беспрекорното интегрирање на истражување и развој, производство, продажба и сеопфатни услуги за поддршка за да се задоволат различните потреби на нашата клиентела.
прецизни заварени цевки Линија за производство на
Решението за производствена линија за цевки од нерѓосувачки челик на Hangao беспрекорно се усогласува со еволуирачкиот пејзаж на паметната индустрија, со интегрирани интелигентни контролни системи способни за снимање податоци за производство во реално време и управување со линии.Опфаќајќи разновидна низа на дијаметри на цевки, нашето решение нуди низа методи на заварување, обезбедувајќи исклучителна прецизност, брзина, принос и ефикасност.
 
 
Индукциска готова цевка Светла производна линија
за жарење Машините за светли цевки од нерѓосувачки челик на Хангао заработија широко распространето признание, заземајќи импресивни 80% пазарен удел во Кина.Нашата посветеност на континуиран технолошки напредок, врвни услуги нарачана и примерна професионална поддршка по продажбата доби признание од остроумните клиенти од индустријата.
 
 
Ротирачка црна линија за жарење
 
Ротационата црна производна линија за жарење се користи за загревање на цевки од нерѓосувачки челик до 1050-1080 ℃.Потоа, ставете го во специјализирана опрема што се лади на собна температура преку прскање со вода.По нашиот третман на опремата, заварените цевки од нерѓосувачки челик ги исполнуваат техничките барања на ASTM A249-04 за индустриска термичка обработка на заварени цевки.Опремени со автоматски уреди за напојување и празнење, цевките за напојување и празнење прифаќаат ротационен метод на хранење, со што цевките се загреваат подеднакво и имаат подобри перформанси;По термичка обработка, цевката не се деформира и го заштедува процесот на зацрвстувањето.
 
 

Цевка мелница

Хангао е глобален фаворит во испораката на проект „клуч на рака“, целосно автоматизирани линии за мелница за цевки од нерѓосувачки челик.Со богато наследство од повеќе од две децении во индустријата, можеме да се пофалиме со сеопфатен тим посветен на дизајн, производство и поддршка по продажбата.Нашите широки понуди опфаќаат машини за ласерски заварени цевки, машини за производство од нерѓосувачки челик за брзо менување калапи, машини за производство на прецизни цевки од нерѓосувачки челик, машини за производство на цевки заварени со титаниум и спектар на најсовремени решенија.

Линија за жарење

Хангао, исто така, нуди широк спектар на приспособени решенија во областа на жарење цевки, со робустен пазарен удел кој надминува 80%.Нашите понуди вклучуваат светла машина за жарење за обични заварени цевки од нерѓосувачки челик, светла машина за жарење за финиш ладно валани цевки, црна машина за жарење за црни челични цевки со голем и мал дијаметар, постројки за жарење во линија, линии за жарење надвор од линијата итн.

За Хангао

Производител специјализиран за висока опрема за заварени цевки

Хангао е 20-годишно високо-технолошки и специјализирано претпријатие, е единственото во Кина со производствена линија за производство на индустриски заварени цевки со висока прецизност, целосен сет на способности за производство на опрема.Во исто време, имаме капацитет за истражување и развој и производствен капацитет на машина за заварување на прецизни цевки, машина за ролери за заварување, светла машина за жарење, офлајн систем за следење на заварување со ротирачка линија за жарење, интелигентен систем за контрола, мувла и друга опрема за целото растение Производите се извезуваат до Дубаи, Русија, Индија, Тајланд, Пакистан, Виетнам, Малезија, Србија, Костарика, Јужна Кореја, САД, Австралија и други земји.
По 20 години развој, многу од нашите технологии го предводат светот и го водат трендот.

Првата интелигентна опрема за жарење во светот од типот на интелигентна изолација, температурата на делот за изолација е прецизна до ± 2℃, подобра гаранција за квалитетот на термичка обработка.
за нас
ДОМА-ЗА-СЛИКА3
за нас 1
0 +
милион+
Регистриран капитал
0 +
+
Искуство во индустријата
0 +
㎡+
Покријте област
0 +
+
Членови на компанијата

Зошто да не изберете нас

Хангао е 20-годишно високотехнолошки и специјализирано претпријатие, е единственото во Кина со производствена линија за производство на индустриски заварени цевки со висока прецизност, целосен сет на способности за производство на опрема.
·
  • Услуга со едно застанување

    Нашата сеопфатна едношалтерска услуга и широкиот асортиман на производи, кои опфаќаат различни машини за производство на цевки достапни за купување, уникатно нè позиционираат да се справиме и да ги решиме сите предизвици со кои може да се соочите во процесот на производство на цевки.Тоа е нашата експертиза во обезбедувањето приспособени решенија за вашите специфични потреби.
  • Моќна технологија
    Нашата компанија, поддржана од две децении основање, покажува огромна техничка моќ со интегрирани способности во истражување и развој, производство и продажба.Преку континуирана посветеност на иновации, акумулација на техничка експертиза и заедничка тимска работа, добивме признание од лидерите во индустријата како што се Џули, Девеи и Цингшан.Нашиот обемен фабрички простор и сеопфатната палета на основна опрема за обработка ја нагласуваат нашата посветеност на обезбедување на врвни производствени решенија.
  • Совршена услуга по продажбата
    Вредностите на компанијата насочени кон клиентите водат професионален тим за поправка со долгогодишно искуство и тим за услуги на клиентите кој е секогаш на повик, вашето задоволство е наша непоколеблива посветеност.

Што има ново во Хангао?

Хангао е 20-годишно високотехнолошки и специјализирано претпријатие, е единственото во Кина со производствена линија за производство на индустриски заварени цевки со висока прецизност, целосен сет на способности за производство на опрема.
20200924231138575860.jpg
2022-08-30
Анализа на производствениот процес и карактеристики на производот на заварени цевки со титаниум

Врз основа на недостатоците на титаниумските безшевни цевки, излегоа цевки заварени со титаниум.Во моментов, во светот има само неколку големи компании за заварени цевки со титаниум.Еден од главните фактори кои го ограничуваат развојот на заварени цевки со титаниум е недоволната технологија на производство на титаниумски ленти.Но, подоцна, со развојот и подобрувањето на технологијата за производство на цевки од титаниум челик.мојата земја исто така може да произведува висококвалитетни титаниумски челични ленти.

Гледај Повеќе
20200924223335555050.jpg
2022-08-30
Кои се факторите кои влијаат на светлиот термички третман со жарење на заварени цевки од нерѓосувачки челик?

Целта на on-line светла термичка обработка на заварени цевки од нерѓосувачки челик: една од нив е да се елиминира преостанатиот стрес генериран за време на ладниот процес на работа на тркалање на лентата од нерѓосувачки челик во цевчест облик и за време на процесот на заварување;Важен процес е да се обезбеди изведба на заварени цевки од нерѓосувачки челик до цврст раствор во аустенит, а потоа брзо да се излади за да се спречи таложење на устенитот или фазна трансформација за време на процесот на ладење.

Гледај Повеќе
20220830104813142412.jpg
2022-08-30
Разлики помеѓу беспрекорни цевки од легура на титаниум и заварени цевки од легура на титаниум

Титаниумските цевки генерално се поделени на два вида цевки, тука се разликите меѓу нив.Екструдираните титаниумски цевки вклучуваат ладно валани цевки, ...

Гледај Повеќе
20231030134128162343.jpg
2023-10-30
Предности и карактеристики на интелигентната опрема за индукциско греење со светла жарење

Со оглед на некои посебни барања за процесот на производство на цевките од нерѓосувачки челик, потребен е третман на изолација со цврст раствор (греење од нормална температура до ...

Гледај Повеќе

Ако нашиот производ е она што го сакате

Ве молиме веднаш стапете во контакт со нашиот тим за да ви одговориме со попрофесионално решение
WhatsApp:+86-158-1561-9854  
Тел: +86-139-2821-9289  
Е-пошта: sales6@hangaotech.com  
Додадете: бр. 23 Gaoyan Road, Duyang Town, Yun 'anDistrictYunfu City.провинција Гуангдонг

Брзи линкови

За нас

Најавете се и регистрирајте се

Гуангдонг Хангао Технологија копродукции, Ltd. е единствената во Кина со висококвалитетна прецизна производствена линија за индустриски заварени цевки целосен сет на способности за производство на опрема.
Остави порака
Контактирајте не
Авторски права © 2023 Guangdong Hangao Technology Co., Ltd. Сите права се задржани.Поддршка од leadong.com | Мапа на сајтот. Политика за приватност